HARRISON COUNTY TRACK & FIELD
2012 SCHEDULE

3/17  Woodford Co. All Comers

3/29  Montgomery Co. All Comers

4/5     Harrison Co. All comers

4/7     Rowan Co. Invitational

4/11  Bryan Station All Comers

4/17  Scott Co. All Comers

4/20  Montgomery Co. Invitational

4/25  Tates Creek All Comers

4/28  Harrison Co. Invitational

5/1    Scott Co. All Comers

5/3    Harrison Co. All Comers

512  Class AA, Region 4 @ Harrison Co.

5/18  AA State Meet @ Louisville
KHSAA TRACK & FIELD STATE CHAMPIONSHIP
Friday, May 18, 2012
At Frazier Owsley Park, University of Louisville
AA Girls Team Standings:   1, Western Hills 65;   2, Central 61;   3, Paducah Tighlman 46;    4, Boyle Co. 45;   5,
North Oldham 39.70;   6, Rockcastle Co. 39;    6, Highlands 39;    8, Elizabethtown 33;   9, South Oldham 28;   
10, Madison Southern 25;   11, Collins 20;   12, Russell Co. 19;   13, West Jessamine 18;   13, Franklin Co. 18;   
15, Christian Academy 15.20;   16, Harrison Co. 15;    16, Mercer Co. 15;  18, Caldwell Co. 14;   19, Mason Co.
12;   20, Ashland 11.20;    42 teams
Fillies Individual Results:
100M Hurdles:   4, H. Carr :16.27;   M. Lail :17.06
400M Relay:   ( J. Alas, S. Strickland, K. Lesak, M. Lail ) :53.22
400M Dash:   H. Thomas 1:04.17
300M Hurdles:   H. Carr :50.32
1600M Relay:   ( H. Thomas, H. Carr, J. Alas, K. Lesak ) 4:29.23
Shot Put:   4, N. Ingram 32-00.50
Discus:   4, N. Ingram 99-07
High Jump:   M. Puckett NH


KHSAA TRACK & FIELD STATE CHAMPIONSHIP
Friday, May 18, 2012

AA Boys Team Standings:   1, Paducah Tighlman 59;   2, North Oldham 48;   3, Lexington Catholic 45;   4,
Central 44;   5, Bullitt East 42;   6, Mercer Co. 32.50;   7, Lloyd Memorial 27;   8, Greenup Co. 24;   8, Harrison
Co. 24;   10, North Bullitt 22;   45 teams
Breds Individual Results:
3200M Relay:   2, ( N. Slucher, G. Carr, T. Martin, J. Thomas ) 8:13.6
110M Hurdles:   J. Pratt :16.67;    D. Klapheke DQ
800M Relay:  4,  ( B. Anness, S. Kendall, B. Clarke, C. Hall ) 1:31.82
1600M Run:   J. Faulkner 4:43.76
400M Dash:   4, C. Hall :50.29;    7, B. Clarke :51.09
800M Run:   T. Martin 2:05.36
3200M Run:   G. Carr 10:28.51
1600M Relay:  5,  ( N. Slucher, J. Marsh, C. Hall, B. Clarke )  3:30.64
Discus:   M. Jones 125-01
Long Jump:   T. Puckett 20-02.75;   E. Gross 17-07
Triple Jump:    E. Gross 43-04.50;   T. Puckett 41-09.50
Pole Vault:   T. Bolin 9-06
HARRISON COUNTY HYMN SING -- SUNDAY'S AT 5:00 PM
Genuine Country 1400 AM
WCYN Broadcasting, Inc.
All Right Reserved
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Swift Sound Software
Counter